• Archevita

Oslavte s námi Mezinárodní den archeologie v sobotu 15. října 2022

Mezinárodní den archeologie nabídne ideální program pro rodiny s dětmi – připravena je rodinná detektivní hra, ve které budou účastníci na základě indicií a úkolů pátrat po ztraceném exponátu. Hra je provede zámeckým parkem a archeologickou expozicí Archevita. Připraven bude další doprovodný program v podobě výtvarných dílen. Od 15 hod. se koná komentovaná prohlídka expozice speciálně pro děti. Archeologové muzea nabídnou možnost vyzkoušet si práci archeologa, v zámeckém příkopu bude probíhat archeologický průzkum. Do práce na výkopu se bude moci zapojit každý zájemce.
Vstupné do expozice bude po celý den za polovinu.

Program:

 • 13–18h rodinná detektivní hra
 • 13–18h výkop v příkopu aneb staň se archeologem
 • 13–18h výtvarná dílna
 • 15–16h komentovaná prohlídka Archevity pro děti 
   

Pozn. Doprovodný program pouze s platnou vstupenkou do Archevity.

 • Archevita

Den s Archevitou 25. 6.

V rámci festivalu Léto na zámku jsme připravili den s naší archeologickou expozicí. Těšit se můžete na workshopy s tématikou archeologie a komentovanou prohlídku od 17 hod.

 • Slavnostní koncert

Slavnostní koncert

Ke slavnostnímu otevření jsme připravili koncert, na kterém se představí dva skvělí hudebníci, Dan Bárta a Václav „Noid“ Bárta. Zdánlivě nepravděpodobné spojení má jednoduché vysvětlení, oba umělci v naší nové expozici účinkují a jako hologramy oživují rekonstrukce pravěkých staveb.

 • Otevření 24.4.

Otevření 24. 4.

Na zahajovací víkend je připraven pestrý doprovodný program. Plánovány jsou workshopy vztahující se k dobově odpovídajícím možnostem řemeslné výroby: odlévání cínu, lov na jelena, práce s nástroji, ale i mletí mouky a následné pečení placek a třeba i šermování. Po celý víkend bude platit vstupné za polovinu.

 • Otevření 23.4.

Otevření 23. 4.

Na zahajovací víkend je připraven pestrý doprovodný program. Plánovány jsou workshopy vztahující se k dobově odpovídajícím možnostem řemeslné výroby: odlévání cínu, lov na jelena, práce s nástroji, ale i mletí mouky a následné pečení placek a třeba i šermování. Po celý víkend bude platit vstupné za polovinu.

 • Vstup zdarma 22. 4.

Vstup zdarma 22. 4.

Držitelé vstupenek na koncert mohou nahlédnout do expozice zdarma v pátek 22.4. mezi 18:00 a 19:00.

Evropská unie - Evropský fond pro regionální rozvoj Integrovaný regionální OP
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy
Středočeský kraj
Město Roztoky
Santavy
Trigema
AV Média
Keltoi
Energy Benefit

Mediální partneři

Color music radio
Radio Hey
Radio Relax
Český rozhlas
Pražský přehled kulturních pořadů
Vydavatelství KAM po Česku s. r. o.